Direct naar de inhoud
Seat

Home › Voertuigen › Seat

Merk

Seat auto's

Er staan 138.721 auto's van Seat in het Nederlandse park, verdeeld over 6 modelfamilies. Per model ziet u hieronder hoeveel gebreken de APK gemiddeld per keuring vindt, en per bouwjaar waar dat aan ligt.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.
ModelIn het parkKeuringenGebreken per keuringBouwjaren
Seat LeonLeon43.60775.9720,5679
Seat IbizaIbiza42.33564.5430,64110
Seat AronaArona17.59120.2520,436
Seat AtecaAteca15.50022.4350,3497
Seat MiiMii13.16031.5580,5078
Seat TarracoTarraco6.5285.2210,3214

Een hoger getal betekent dat er bij een keuring gemiddeld meer is aangetekend. Dat gaat vaak over onderhoud en slijtage en is dus geen oordeel over de bouwkwaliteit. Het verschil tussen modellen is groter dan het verschil tussen groot en klein, dus lees dit per model: zie hoe wij dit meten.

Doorklikken

Alle bouwjaren

Een bouwjaar krijgt alleen een eigen pagina als er genoeg keuringen van dat bouwjaar zijn om een betrouwbaar cijfer te geven. Ontbreekt een jaartal, dan staat het bij het model erbij met de reden.Over de methode

Terugroepacties voor Seat

Sinds 1 januari 2014 heeft de RDW 49 terugroepacties voor Seat gepubliceerd.

De meest recente acties voor Seat

  • 4 juli 2025: De gasgenerator van de airbageenheid voor de passagierszijde is mogelijk foutief vervaardigd.
  • 4 november 2024: De gasgenerator van de passagiersairbag kan barsten door een te hoge druk die ontstaat door veroudering van het drijfgas.
  • 19 maart 2024: Het drijfgas van de gasgenerator van de bestuurderairbag kan degenereren.

Geldt een terugroepactie voor uw auto? Dan ontvangt u als eigenaar een brief van de fabrikant of importeur. Wilt u het zelf nagaan? Op de website van de RDW controleert u met uw kenteken of er een actie openstaat.

Alle terugroepacties voor Seat per model

Bron: RDW open data (Terugroep_actie en Terugroep_voertuig_merk_type), peildatum 3 oktober 2026.

Mark van het Rijgerust-team
Welkom bij Rijgerust

Kosteloos de cijfers die u zoekt

Wij informeren u kosteloos over de aankoop van uw auto en delen het onderzoek dat uw keuze ondersteunt. Geen login, geen verborgen kosten.

Geen loginGeen verborgen kostenOnafhankelijk onderzoek
Markvan het Rijgerust-team

Een Seat verzekeren

Vergelijk dekkingen en voorwaarden naast de premie, zodat u een keuze maakt die bij uw situatie past.

De autoverzekering