Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 207

Gebrekcode 207

Band vertoont uitstulping(en)

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 207 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 207?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Band vertoont uitstulping(en)”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 3.608 bij personenauto’s en 8 bij bestelauto’s.

Wat kunt u zelf controleren?

Kijk bij daglicht naar het loopvlak en de zijwanden van alle vier de banden. Scheuren, sneden en bulten zijn meestal met het oog te zien.

Twijfelt u over wat u ziet? Een bandenspecialist kan de band beoordelen.

Per model en bouwjaar

Waar code 207 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Mercedes-Benz S-Klasse 202237366,9%1,6
Mini John Cooper Works 202135166,3%1,7
Mercedes-Benz S-Klasse 202162584,5%1,3
Land Rover Range Rover Evoque 202262364%1
Mini Cooper S 202246453,5%1,1
Nissan Juke 202279562,9%0,8
BMW 4 Serie 20221.02352,6%0,5
BMW i4 20221.53092,4%0,6
Seat Mii 202178672,4%0,9
Land Rover Range Rover Evoque 202199662,3%0,6

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 207 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK