Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 532

Gebrekcode 532

Mistachterlicht werkt niet (goed)

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 532 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 532?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Mistachterlicht werkt niet (goed)”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 4.043 bij personenauto’s en 571 bij bestelauto’s.

Wat kunt u zelf controleren?

Zet de verlichting aan en loop een rondje om de auto.

Voor het remlicht en het achteruitrijlicht heeft u iemand nodig die meekijkt, of u gebruikt de weerspiegeling in een raam of garagedeur.

Per model en bouwjaar

Waar code 532 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Volkswagen Beetle 20161.61311614%7,2
Dacia Spring 20215644413,8%7,8
Volkswagen Beetle 20171.0896813,2%6,2
Volkswagen Beetle 20151.82512312,8%6,7
Volkswagen Beetle 20142.2661239,5%5,4
Land Rover Discovery Sport 202221958,6%2,3
Volkswagen Beetle 2018440158,4%3,4
Jeep Wrangler 2021420148,3%3,3
Dacia Spring 20221.240386,2%3,1
Land Rover Discovery Sport 202040785,6%2

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 532 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK