Direct naar de inhoud
Skoda

Home › Voertuigen › Skoda

Merk

Skoda auto's

Er staan 250.512 auto's van Skoda in het Nederlandse park, verdeeld over 12 modelfamilies. Per model ziet u hieronder hoeveel gebreken de APK gemiddeld per keuring vindt, en per bouwjaar waar dat aan ligt.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.
ModelIn het parkKeuringenGebreken per keuringBouwjaren
Skoda OctaviaOctavia57.81883.2770,50410
Skoda FabiaFabia33.61456.5960,5379
Skoda KodiaqKodiaq32.02222.1500,3327
Skoda EnyaqEnyaq26.75612.2480,4393
Skoda KaroqKaroq19.19918.9720,3226
Skoda ElroqElroq16.8195-0
Skoda KamiqKamiq16.2528.3140,3434
Skoda SuperbSuperb15.76318.9880,4339
Skoda CitigoCitigo14.10132.2710,5257
Skoda ScalaScala8.2916.1240,4244
Skoda RapidRapid6.30715.6460,5526
Skoda YetiYeti3.5709.9650,4884

Een hoger getal betekent dat er bij een keuring gemiddeld meer is aangetekend. Dat gaat vaak over onderhoud en slijtage en is dus geen oordeel over de bouwkwaliteit. Het verschil tussen modellen is groter dan het verschil tussen groot en klein, dus lees dit per model: zie hoe wij dit meten.

Doorklikken

Alle bouwjaren

Een bouwjaar krijgt alleen een eigen pagina als er genoeg keuringen van dat bouwjaar zijn om een betrouwbaar cijfer te geven. Ontbreekt een jaartal, dan staat het bij het model erbij met de reden.Over de methode

Terugroepacties voor Skoda

Sinds 1 januari 2014 heeft de RDW 44 terugroepacties voor Skoda gepubliceerd.

De meest recente acties voor Skoda

  • 15 september 2026: Het drijfgas in de bestuurdersairbag kan verslechterd zijn door hoge luchtvochtigheid en temperatuurschommelingen.
  • 24 februari 2026: De zij-airbag wordt bij activering mogelijk door de scherpe rand van het binnenframe van de voorstoelen belemmerd.
  • 21 juli 2025: Bij de bestuurdersairbag bestaat de mogelijkheid dat het drijgas verslechterd door hoge luchtvochtigheid en temperatuurschommelingen over een lange periode

Geldt een terugroepactie voor uw auto? Dan ontvangt u als eigenaar een brief van de fabrikant of importeur. Wilt u het zelf nagaan? Op de website van de RDW controleert u met uw kenteken of er een actie openstaat.

Alle terugroepacties voor Skoda per model

Bron: RDW open data (Terugroep_actie en Terugroep_voertuig_merk_type), peildatum 3 oktober 2026.

Mark van het Rijgerust-team
Welkom bij Rijgerust

Kosteloos de cijfers die u zoekt

Wij informeren u kosteloos over de aankoop van uw auto en delen het onderzoek dat uw keuze ondersteunt. Geen login, geen verborgen kosten.

Geen loginGeen verborgen kostenOnafhankelijk onderzoek
Markvan het Rijgerust-team

Een Skoda verzekeren

Vergelijk dekkingen en voorwaarden naast de premie, zodat u een keuze maakt die bij uw situatie past.

De autoverzekering