Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 211

Gebrekcode 211

Bandenspanning op 1 as niet gelijk

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 211 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 211?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Bandenspanning op 1 as niet gelijk”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 23.823 bij personenauto’s en 932 bij bestelauto’s.

Wat kunt u zelf controleren?

De bandenspanning kunt u zelf meten, bijvoorbeeld met de drukmeter bij een tankstation.

De voorgeschreven waarde staat in het instructieboekje van uw auto, en vaak ook op een sticker in de deurstijl of op de binnenkant van het tankklepje. Meet bij voorkeur als de banden nog koud zijn.

Per model en bouwjaar

Waar code 211 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Mini One 202248395,8%1,9
Suzuki Jimny 201947475,1%1,5
Mini Countryman 20212.817385%1,3
Mini Cooper 20204.215704,9%1,7
Mini Countryman 20204.043624,7%1,5
Mini Cooper S 20201.161184,5%1,6
Land Rover Defender 202259074,5%1,2
Toyota Corolla 202361274,5%1,1
Mini Cooper 20186.231974,1%1,6
Mini Cooper 20193.909534%1,4

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 211 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK