Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 250

Gebrekcode 250

Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 250 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 250?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 54.470 bij personenauto’s en 681 bij bestelauto’s.

Ons onderzoek naar code 250

Rijgerust telde in de open data van de RDW welke model-bouwjaren bij de APK opvallend vaak een beschadigde stofhoes van de stuurinrichting krijgen (gebrekcode 250). Bij de Seat Arona, Volkswagen Polo en Seat Ibiza uit bouwjaar 2018 gaat 28 tot 31 procent van alle constateringen over dit ene punt. In totaal zijn er 34 model-bouwjaren waarbij het 10 procent of meer is.

Gescheurde stofhoes van de stuurinrichting bij de APK: bij welke auto's en bouwjaren komt het het vaakst voor?

Per model en bouwjaar

Waar code 250 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Seat Arona 20186.4931.11631,2%17,2
Volkswagen Polo 201840.5188.68930%21,4
Seat Ibiza 20188.1991.66028,2%20,2
Opel Corsa-E 201714.0772.39824%17
Opel Corsa-E 201622.7353.70421,9%16,3
Opel Corsa-E 20141.02718121,2%17,6
Opel Adam 20173.11842021%13,5
Opel Corsa-E 201812.2531.52721%12,5
Opel Corsa-E 201523.9633.59919,6%15
Volkswagen Polo 201925.6922.89519,5%11,3

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 250 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK