Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 389

Gebrekcode 389

Ruitenwisserinstallatie werkt niet goed

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 389 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 389?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Ruitenwisserinstallatie werkt niet goed”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 1.525 bij personenauto’s.

Wat kunt u zelf controleren?

Controleer of de wisserbladen de ruit zonder strepen schoonvegen en niet gescheurd of verhard zijn.

Kijk ook of de sproeiers ruitenvloeistof op de ruit spuiten en of het reservoir gevuld is.

Per model en bouwjaar

Waar code 389 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Opel Astra Sports Tourer 202228063,6%2,1
Subaru Forester 202052253,3%1
Toyota Yaris Cross 20227.376302,2%0,4
Mini Cooper 20212.240162,2%0,7
Subaru XV 201867162,2%0,9
Mini Cooper Se 20221.722112%0,6
Lexus NX 20171.04462%0,6
Mini Cooper 20221.41892%0,6
Hyundai Ioniq 5 20221.709112%0,6
Kia Rio 202183561,9%0,7

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 389 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK