Direct naar de inhoud
Nissan Qashqai 2023

Home › Voertuigen › Nissan › Qashqai › 2023

Voertuigdata

Nissan Qashqai 2023

Nissan Qashqai 2023 in het kort: van dit bouwjaar rijden er 5.076 in Nederland, doorgerekend op 406 keuringen uit de open data van de RDW. Overweegt u er zelf een te kopen, dan telt vooral hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot de rest van het park van hetzelfde jaar, niet het kale aantal gebreken, want een auto die vaker is gekeurd verzamelt vanzelf meer constateringen. Hieronder staat wat de cijfers wél en niet zeggen, plus de vragen die de meeste kopers zich hierover stellen.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

In het kort

Van de Nissan Qashqai 2023 rijden er 5.076 in Nederland. In 406 APK-keuringen van dit bouwjaar vond de keurmeester gemiddeld 0,2 gebreken per keuring, index 81 ten opzichte van alle personenauto's van bouwjaar 2023 in de databank (100 is gemiddeld, lager is gunstiger). Peildatum van deze RDW-cijfers is 2 oktober 2026; hieronder ziet u welke gebreken het vaakst worden gevonden.

Betrouwbaarheid
Aanbod occasionmarkt

Wat er voor pleit

  • Zit met een index van 81 op of onder het gemiddelde van alle personenauto's van bouwjaar 2023 in de databank: relatief weinig geconstateerde gebreken per keuring.
  • Van alle doorgerekende bouwjaren van de Nissan Qashqai scoort dit bouwjaar het gunstigst op gebreken per keuring.
  • Ruim aanbod op de occasionmarkt: meer keuze en doorgaans een sterkere onderhandelingspositie.
  • Met 78.156 exemplaren van dit model op de Nederlandse weg is dit een veelvoorkomend type: onderdelen en schadeherstel zijn breed beschikbaar.

Waar u op let

  • Meest gevonden punt bij de APK van dit bouwjaar: "Bandenspanning niet op juiste waarde" (25% van de constateringen): vraag hier bij een aankoopkeuring specifiek naar.
Ruim aanbod

t.o.v. andere bouwjaren van dit type in de databank

Van de Nissan Qashqai 2023 rijden er 5.076 in Nederland. Wij hebben alle 406 keuringsmeldingen van dit bouwjaar doorgerekend en daarin 81 gebreken geteld: gemiddeld 0,2 per keuring.

Ten opzichte van alle personenauto's van bouwjaar 2023 in de databank staat dit bouwjaar op index 81, waarbij 100 het gemiddelde is en lager gunstiger. Die vergelijking loopt uitsluitend binnen hetzelfde bouwjaar, omdat een ouder voertuig meer keuringen achter zich heeft en dus meer kans op een aantekening.

Hoe deze cijfers tot stand komen

gebreken_per_keuring = geconstateerde gebreken ÷ keuringsmeldingen voor dit cohort. Index 2023: relatieve score t.o.v. gemiddelde van alle personenauto's van dat bouwjaar (100 = gemiddeld, lager is beter). Bron: RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, sgfe-77wx).

Lees de volledige methodiek →
Julian van Rijgerust · Automotive data-analist
Bijgewerkt 2 oktober 2026
Vergelijk met een andere auto
Gemeten

Wat er bij de keuring het vaakst wordt gevonden

Hieronder staan twee tabellen, met opzet gescheiden. De eerste gaat over gewoon onderhoud en slijtage, banden, verlichting, ruitenwissers, dat hoort bij ieder voertuig en zegt vooral iets over hoe het is bijgehouden. De tweede gaat over mechanische en structurele punten, ophanging, remsysteem, lekkages, corrosie, die vaker samenhangen met hoe dit specifieke type ouder wordt. Aandeel is het deel van alle constateringen bij dit bouwjaar; wij noemen alleen gebreken die ten minste 5 keer zijn geconstateerd.

Onderhoud en slijtage

Normale slijtagepunten: hoort bij ieder voertuig van deze leeftijd.

GebrekAantalAandeel
Bandenspanning niet op juiste waarde2024,7%
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht1619,8%
Band onvoldoende profiel911,1%
Dimlicht onjuist afgesteld89,9%
Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm78,6%
Zelf nakijken

Wat u bij een Nissan Qashqai 2023 zelf kunt controleren

Dit zijn de punten die de keurmeester bij dit bouwjaar het vaakst aantekent, met wat u bij een bezichtiging of proefrit zelf kunt nakijken. De uitleg is algemeen per soort gebrek; de cijfers zijn die van dit bouwjaar.

Bandenspanning

Bandenspanning niet op juiste waarde

20 keer aangetekend, 24,7% van alle aantekeningen bij dit bouwjaar. Bij de Nissan Qashqai 2023 komt dit vaker voor dan bij de andere doorgerekende bouwjaren van dit model (24,7% tegen gemiddeld 11,2% van de aantekeningen).

Dit is een momentopname, geen bouwfout. Bij een proefrit of bezichtiging kunt u de spanning bij koude banden meten en vergelijken met de waarden in het instructieboekje of op de sticker in de deurstijl of tankklep. Een band die steeds zachter wordt, kan wijzen op een lek of een beschadigde velg.

Ruitenwissers

Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

16 keer aangetekend, 19,8% van alle aantekeningen bij dit bouwjaar. Bij de Nissan Qashqai 2023 komt dit vaker voor dan bij de andere doorgerekende bouwjaren van dit model (19,8% tegen gemiddeld 6,5% van de aantekeningen).

Zet de wissers aan op een natte ruit: ze horen zonder strepen en zonder haperen te vegen, en de sproeiers horen de ruit te raken. Wisserbladen zijn een slijtagedeel.

Profieldiepte

Band onvoldoende profiel

9 keer aangetekend, 11,1% van alle aantekeningen bij dit bouwjaar. Bij de Nissan Qashqai 2023 komt dit vaker voor dan bij de andere doorgerekende bouwjaren van dit model (11,1% tegen gemiddeld 8,4% van de aantekeningen).

De wettelijke ondergrens is 1,6 mm. U kunt het zelf nakijken met een profieldieptemeter of aan de slijtage-indicatoren in de groeven. Kijk ook of de slijtage over de breedte gelijk is: ongelijke slijtage kan op uitlijning of ophanging wijzen.

Per bouwjaar

De Nissan Qashqai 2023 naast de bouwjaren ervoor en erna

Ten opzichte van het vorige bouwjaar 2022 (0,354 gebreken per keuring, gemeten op 4.077 keuringen) worden er bij bouwjaar 2023 44% minder gebreken per keuring aangetekend (0,200). Binnen het eigen bouwjaar vergeleken staat 2023 op index 81 en 2022 op index 107: 2023 scoort daar dus gunstiger.

Let bij het kale aantal op de leeftijd: een ouder bouwjaar heeft meer keuringen en slijtage achter de rug. De index vergelijkt alleen binnen hetzelfde bouwjaar en is daarom de eerlijkere maat.

Zelfde bouwjaar

Hoe de Nissan Qashqai 2023 zich verhoudt tot vergelijkbare types

De Nissan Qashqai 2023 heeft minder gebreken per keuring dan 2 van de 4 vergelijkbare types van bouwjaar 2023, en meer dan 2.

Binnen deze groep loopt het van 0,138 (Ford Fiesta) tot 0,220 (Peugeot 2008) gebreken per keuring; de Nissan Qashqai 2023 zit daar met 0,200 op plaats 3 van 5.

Omdat alle cijfers over hetzelfde bouwjaar gaan, is dit een eerlijke vergelijking van personenauto's van dezelfde leeftijd. De verwante types zijn gekozen op een vergelijkbare parkgrootte, niet op prijs of uitvoering.

Type, zelfde bouwjaarGebreken per keuringIndex
Ford Fiesta0,13856
Fiat 5000,19579
Nissan Qashqai 20230,20081
Volkswagen Tiguan0,21386
Peugeot 20080,22089
Verder lezen

Verwante pagina's

Vergelijkbaar

Andere veelvoorkomende types in dezelfde klasse

Geselecteerd op een vergelijkbare parkgrootte als de Nissan Qashqai 2023, dus types die ongeveer even vaak voorkomen, over verschillende merken verspreid.

Vergelijken

Andere bouwjaren van dit model

Gunstiger dan gemiddeldGemiddeldMinder gunstig

Alle bouwjaren van de Nissan Qashqai naast elkaar

Onderzoek en cijfers

Onderzoeken over de Nissan Qashqai

Eigen analyses op basis van RDW-data die direct relevant zijn voor dit model.

  1. 6 minuten lezen

    Stofhoes van de fuseekogel bij de APK: Suzuki Baleno, Opel Mokka en Nissan Qashqai springen eruit

    Een stofhoes van de fuseekogel die beschadigd is en niet meer afdicht (RDW-gebrekcode 188) is een ander punt dan een versleten fuseekogel (code AC4). Het eerste gaat over het rubber om de kogel, het tweede over de kogel zelf. Rijgerust zocht in de open data van de RDW uit bij welke model-bouwjaren de keurmeester de hoes het vaakst aantekent. Bij de Suzuki Baleno uit 2017 is dat 25,6 procent van alle constateringen (peildatum 2 oktober 2026).

    RDW Open Data, datasets m9d7-ebf2, a34c-vvps en sgfe-77wx; bewerking Rijgerust, peildatum 2026-10-02 · 2026

Terugroepacties voor Nissan

Sinds 1 januari 2014 heeft de RDW 79 terugroepacties voor Nissan gepubliceerd, waarvan 14 mogelijk voor de Qashqai. Dat zijn de acties waarbij de fabrikant het type Qashqai bij de RDW heeft gemeld. Of een actie voor uw eigen auto geldt, hangt af van het kenteken. Dit overzicht gaat over merk en type en is niet uitgesplitst naar bouwjaar 2023.

De meest recente acties voor Nissan

  • 20 augustus 2026: Door een storing in het e-power systeem kan het voertuig in de noodloopmodus terechtkomen.
  • 29 juni 2026: Het controlesysteem van de hoogvoltbatterij werkt mogelijk niet juist waardoor de noodmodus wordt ingeschakeld.
  • 2 juni 2026: De brandstofleiding bij de motor kan in de bevestigingsklem bewegen waardoor brandstoflekkage kan ontstaan.

Geldt een terugroepactie voor uw auto? Dan ontvangt u als eigenaar een brief van de fabrikant of importeur. Wilt u het zelf nagaan? Op de website van de RDW controleert u met uw kenteken of er een actie openstaat.

Alle terugroepacties voor Nissan per model

Bron: RDW open data (Terugroep_actie en Terugroep_voertuig_merk_type), peildatum 3 oktober 2026.

Deze Nissan Qashqai verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
En uw verzekering

Wat dit betekent bij een Nissan Qashqai 2023

Wat u hierboven ziet, gaat over onderhoud en keuring, niet over schade. Voor uw dekking is de vraag een andere: wat gebeurt er als er wél schade is. Bij een voertuig van dit bouwjaar speelt vooral de afweging tussen een beperkte en een volledige cascodekking, omdat de waarde is gedaald terwijl een reparatie dat niet is.

Of en hoe iets verzekerd is, hangt af van uw polis en de gekozen dekking. In de polisvoorwaarden van uw verzekeraar staat precies wat onder welke dekking valt: die voorwaarden zijn leidend. Voorwaarden, acceptatiecriteria en premies verschillen per aanbieder en situatie en kunnen wijzigen.

Premies verschillen per aanbieder en hangen af van o.a. voertuig, gebruik, schadevrije jaren en woonplaats. Bereken of vraag een actuele premie op voor een concreet bedrag.

Nissan Qashqai verzekeren: wat u moet weten

Veelgestelde vragen

Vragen over de Nissan Qashqai 2023

Volgens de open data van de RDW staan er 5.076 exemplaren van dit bouwjaar geregistreerd, van in totaal 78.156 Qashqai's van alle bouwjaren samen.
Op basis van 406 keuringen scoort dit bouwjaar een index van 81 (100 is het gemiddelde van alle personenauto's van bouwjaar 2023 in de databank; lager is gunstiger). Dat is een gemeten cijfer, geen garantie voor één specifiek exemplaar.
Het aantal bij de APK geconstateerde gebreken (81 in totaal) gedeeld door het aantal keuringsmeldingen (406) van dit bouwjaar: 0,2 per keuring. Een groot deel van die gebreken gaat over gewoon onderhoud en slijtage, niet over bouwkwaliteit.
Het vaakst genoemde punt is "Bandenspanning niet op juiste waarde", verantwoordelijk voor 24,7% van alle constateringen bij dit bouwjaar. De volledige lijst, gesplitst in onderhoud en mechanisch/structureel, staat hierboven.
Vergelijk in elk geval met bouwjaar 2014, dat in onze databank 0,808 gebreken per keuring haalt tegenover 0,2 voor 2023. Het verschil zegt niet alles los van de leeftijd, maar is wel een concreet startpunt bij het vergelijken van twee occasions.
Dit cijfer staat alleen op deze pagina omdat het bouwjaar de drempel van voldoende voertuigen én keuringen haalt (zie de verantwoording op de voertuigendatabank-overzichtspagina). Bouwjaren die daaronder blijven, krijgen bewust geen eigen pagina met een onzeker cijfer.
Dat hangt af van uitvoering, kilometerstand en onderhoudshistorie van het specifieke exemplaar; wij noemen hier geen bedrag zonder betrouwbare bron. Algemene uitleg over onderhoudskosten en de APK staat op onze onderhoudspagina.
De wegenbelasting hangt af van gewicht, brandstof en provincie, niet van het bouwjaar alleen. Uitleg over hoe dat wordt berekend staat op onze pagina over wegenbelasting.
Ja, een personenauto kan zakelijk worden ingezet en via een autoverzekering worden gedekt; of en hoe dat fiscaal en verzekeringstechnisch het beste werkt, hangt af van gebruik en polisvoorwaarden. Zie de verzekeringssectie hieronder.
Modellen met een vergelijkbare parkgrootte zijn onder meer FORD FIESTA, VOLKSWAGEN TIGUAN, PEUGEOT 2008: hieronder staan ze met een link naar hun eigen pagina.
Rechtstreeks uit de open data van de RDW (voertuigregister en geconstateerde gebreken bij de APK), zoals onderaan deze pagina vermeld staat met de peildatum. Geen enquête, geen ingekochte databron.
Nee: dit is een gemiddelde over alle 5.076 exemplaren van dit bouwjaar, geen uitspraak over één auto. Voor de keuringshistorie van een concreet kenteken gebruikt u de gratis kentekencheck.
Ja, via onze gratis kentekencheck: voer het kenteken in en u ziet APK-datum, terugroepacties en de keuringshistorie van dat exemplaar zelf, rechtstreeks uit de RDW-data.
Omdat wij geen betrouwbare, herleidbare brondata hebben voor die dimensies op modelniveau: schadeverleden zit niet in open RDW-data en rijplezier is subjectief. Wij tonen liever geen cijfer dan een geraden cijfer; de sterren die u wél ziet (betrouwbaarheid en aanbod) zijn beide direct herleidbaar tot de RDW-cijfers hierboven.

Zoekt u een specifiek exemplaar? Onze gratis kentekencheck haalt de gegevens rechtstreeks bij de RDW op: APK-datum, terugroepacties en de keuringshistorie van dát ene kenteken.

Naar de gratis kentekencheck

Een Nissan Qashqai 2023 verzekeren

Bekijk dekkingen en voorwaarden naast de premie, zodat u een keuze maakt die bij uw situatie past.

De autoverzekering

Bron: RDW open data (opendata.rdw.nl): m9d7-ebf2 voertuigen, a34c-vvps geconstateerde gebreken, sgfe-77wx meldingen keuringsinstantie, hx2c-gt7k gebrekcodes. Peildatum 2-10-2026. Deze pagina is algemene informatie en geen persoonlijk verzekerings- of juridisch advies.

Mark van het Rijgerust-team
Welkom bij Rijgerust

Kosteloos informatie over uw auto

Wij informeren u kosteloos over de aankoop van uw auto en delen het onderzoek dat uw keuze ondersteunt. Geen login, geen verborgen kosten.

Geen loginGeen verborgen kostenOnafhankelijk onderzoek
Markvan het Rijgerust-team