Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 212

Gebrekcode 212

Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 212 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 212?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 5.331 bij personenauto’s en 808 bij bestelauto’s.

Per model en bouwjaar

Waar code 212 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Ford Puma 20208.50340714,9%4,8
Ford Kuga 20206.84738214%5,6
Subaru XV 20186713111,2%4,6
Opel Ampera 20199785110,9%5,2
Ford Explorer 20204222110,1%5
Opel Ampera 20202.415938,1%3,9
Opel Ampera 20181.010416,4%4,1
Lexus NX 20181.060145,2%1,3
Opel Insignia 20182.858534,7%1,9
Volkswagen Crafter 2019830224,4%2,7

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 212 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK