Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 186

Gebrekcode 186

Fusee(kogel) te veel speling

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 186 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 186?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Fusee(kogel) te veel speling”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 27.434 bij personenauto’s en 1.972 bij bestelauto’s.

Ons onderzoek naar code 186

Een fuseekogel met te veel speling (RDW-gebrekcode 186) is een afkeurpunt. Slijtage aan dezelfde kogel tot en met 1,0 millimeter (code AC4) is dat niet: het is alleen een advies. Rijgerust zocht in de open data van de RDW uit bij welke model-bouwjaren de keurmeester de speling het vaakst aantekent. Bij de Renault ZOE uit 2018 is dat 16,0 procent van alle constateringen (peildatum 2 oktober 2026).

Te veel speling in de fuseekogel bij de APK: de elektrische Renault ZOE springt eruit

Per model en bouwjaar

Waar code 186 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Renault Zoe 20182.77538816%14
Renault Zoe 20172.48336915,9%14,9
BYD Atto 3 20244915915,8%12
Mercedes-Benz GLC 20151.60313814,1%8,6
Renault Zoe 20161.26115913,7%12,6
Nissan Leaf 201487012013,4%13,8
Renault Zoe 20194.02932312,2%8
Renault Zoe 20151.22313711,8%11,2
Mercedes-Benz GLC 20164.79829210,9%6,1
Mercedes-Benz GLC 20176.23137510,8%6

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 186 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK