Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code 188

Gebrekcode 188

Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code 188 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code 188?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 21.457 bij personenauto’s en 354 bij bestelauto’s.

Ons onderzoek naar code 188

Een stofhoes van de fuseekogel die beschadigd is en niet meer afdicht (RDW-gebrekcode 188) is een ander punt dan een versleten fuseekogel (code AC4). Het eerste gaat over het rubber om de kogel, het tweede over de kogel zelf. Rijgerust zocht in de open data van de RDW uit bij welke model-bouwjaren de keurmeester de hoes het vaakst aantekent. Bij de Suzuki Baleno uit 2017 is dat 25,6 procent van alle constateringen (peildatum 2 oktober 2026).

Stofhoes van de fuseekogel bij de APK: Suzuki Baleno, Opel Mokka en Nissan Qashqai springen eruit

Per model en bouwjaar

Waar code 188 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Suzuki Baleno 20193699235,8%24,9
Suzuki Baleno 20181.36933133,6%24,2
Suzuki Baleno 20172.86450225,6%17,5
Suzuki Baleno 20163.65763824,6%17,4
Land Rover Range Rover Sport 201793813621,8%14,5
Land Rover Range Rover Sport 20161.06114118,5%13,3
Opel Mokka 201410.1651.28116,5%12,6
Land Rover Range Rover Sport 20151.0649313,1%8,7
Land Rover Range Rover Sport 20181.5748912,7%5,7
Nissan Qashqai 201420.7681.97011,7%9,5

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code 188 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK