Direct naar de inhoud

Home › APK-gebreken › Code RA4

Gebrekcode RA4

Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft

Bij een APK legt de keurmeester elk gevonden gebrek vast met een code van de RDW. Op deze pagina ziet u hoe vaak code RA4 voorkomt in de keuringen van de voertuigen in onze databank, en bij welke modellen en bouwjaren hij relatief het vaakst wordt gevonden.

Direct verzekeren?Bereken direct online uw premie.Bereken uw premie
100% onafhankelijkWij verkopen niets en bemiddelen niet.
Zonder accountGeen e-mailadres, geen verplichtingen.
100% gratisAlle informatie kosteloos, zonder verborgen kosten.
Rijgerust-scoreEén objectief oordeel van 0 tot 10.

Wat betekent code RA4?

De officiële omschrijving van de RDW luidt: “Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft”. Zo staat de code ook in de open data van de RDW en, als hij bij uw keuring is vastgesteld, in de keuringsgegevens van uw kenteken.

Verdeling van de getelde constateringen: 70.603 bij personenauto’s en 2.259 bij bestelauto’s.

Ons onderzoek naar code RA4

Sinds november 2014 moeten nieuwe personenauto's in de EU een controlesysteem voor de bandenspanning (TPMS) hebben. Brandt het waarschuwingslampje bij de APK, dan tekent de keurmeester dat aan (RDW-code RA4). Rijgerust telde bij welke model-bouwjaren dat het vaakst gebeurt. Opel springt eruit: 9 van de 16 model-bouwjaren waarbij het 10 procent of meer van alle constateringen is, zijn een Opel.

Waarschuwingslampje bandenspanning (TPMS) bij de APK: Opel Karl en Astra uit 2015 tot en met 2017 vallen op

Per model en bouwjaar

Waar code RA4 het grootste aandeel heeft

De modellen en bouwjaren waarbij deze code het grootste deel uitmaakt van alle gebreken die bij de APK zijn gevonden. Alleen combinaties met genoeg keuringen voor een eigen bouwjaarpagina tellen mee.

Model en bouwjaarKeuringenKeer vastgesteldAandeel in alle gebrekenPer 100 keuringen
Opel Karl 20159.7971.96423,4%20
Opel Astra 201620.3602.78521,2%13,7
Opel Astra Sports Tourer 20166.24393820,6%15
Lexus IS 20141.59812920,5%8,1
Opel Karl 201622.0123.65819,5%16,6
Opel Astra Sports Tourer 20153.98352716,9%13,2
Opel Astra Sports Tourer 20176.01559315,9%9,9
Opel Astra 201713.4951.09114,5%8,1
Mercedes-Benz E-Klasse 20166.78557113,4%8,4
Ford Mustang 20158657713,3%8,9

Hoe lees ik deze cijfers?

Een hoog aandeel zegt dat dit gebrek bij dat model en bouwjaar een groot deel van de gevonden gebreken is. Het is geen oordeel over de bouwkwaliteit: veel codes gaan over slijtage en onderhoud, en dat hangt ook af van hoe een auto wordt gebruikt en onderhouden.

Het totaal is een ondergrens. Per model en bouwjaar bewaart de databank de vijftien meest gevonden gebreken; we tellen code RA4 alleen waar hij daarbij hoort. De databank omvat personen- en bestelauto’s van bouwjaar 2014 tot en met 2026. Bron: RDW open data (geconstateerde gebreken en gebrekcodes), peildatum 2 oktober 2026. Meer over de berekening leest u in de methodiek.

Verwante gebrekcodes

Meer over de APK